Deneyim Raporu: SRX30 YACHTLINE – Güney Hırvatistan

Seyahat Bilgileri

  • Tekne Modeli: SRX30 YACHTLINE
  • Motor: Volvo Penta D3-220 DPS
  • Seyir Bölgesi: Ren ve Hırvat Adriyatik
  • Mürettebat: 4 kişi
  • Tecrübe: İleri düzey
Image

Eylül 2016, yeni SRX30 YACHTLINE’ı görmek istediğimiz için Friedrichshafen’deki Interboot’u ziyaret ettik. Zaten normal gövdeli bir Drago 29’umuz vardı, ancak tekneyi geniş kirişli gövdeli bir tekneyle değiştirmek istedik. Bu nedenle SRX30 YACHTLINE’ı hemen sevdik ve böylece Drago 29, bir SRX30 YACHTLINE oldu.

Mart 2017’de tekneyi teslim aldık ve ilk olarak Ren Nehri’nde vinçle indirdik.  Yaz tatillerine kadar birçok hafta sonunu teknede geçirdik ve aynı zamanda Loreley’e çok günlük bir geziye çıktık.

Her yıl olduğu gibi yaz tatili boyunca Hırvatistan’da üç haftalık bir tatil vardı. Tatilin ikinci haftasında yola çıktık. Hedefimiz Murter adasındaki Jezera idi. Tekne ile oraya yanaştık. Araba ve römork, üç hafta boyunca limanın dışında kaldı.  Alışmak için ilk iki gecemizi Jezera’da geçirdik, ardından tur Vis yönünde başladı.

Image
Image

Küçük bir komşu ada olan Vis’deki mavi mağarayı ziyaret ettik ve sonra yüzmek için harika bir koya demirledik. Geceyi Vis limanında geçirdik. Orada bir Drago29 ile seyahat eden bir aileyle tanıştık. Tatilin geri kalanı için birlikte ilerledik çünkü aynı rotayı planlamıştık.

Bir sonraki durağımız, harika demirlemelere sahip güzel bir ada olan Korcula oldu. Korcula şehrinde konaklamak zorunluluktu. Ama sezonda birkaç gün önceden orada bir yatak rezerve etmelisiniz, aksi takdirde hiç şansınız olmaz.

Image

Image
Image

Korcula’dan sonra yine güzel bir ada olan Mljet’e gittik. Yollarını zaten bilen yeni arkadaşlarımız sayesinde en güzel koylarda uzanıp, mükemmel yemeklerle tavernalarda vakit geçirdik.

Image
Image
Image

Sonunda üç gece geçirdiğimiz Dubrovnik’e gittik. Şehir görülmeye değer ama ne yazık ki tamamen kalabalık. Liman şehrin dışındaydı ve akşamları SRX30’umuzda kendimizi rahat ettirmekten mutluluk duyduk. Sonra yolculuk tekrar geri döndü. Dubrovnik’ten hemen sonra Mljet koyunda başladık çünkü hava değişti.

Image

Jezera’daki tatilimizi sonlandırmadan önce dönüş yolunda son mola yeri Solta’ydı. SRX30’umuzla üç haftalık gidiş dönüş tam bir başarıydı ve çok eğlendik.

Saygılarımızla MB