Deneyim Raporu: SRX30 YACHTLINE – Ren ve Hollanda

Seyahat Bilgileri

  • Tekne Modeli: SRX30 YACHTLINE
  • Motor: Volvo Penta Dizel 220 HP
  • Seyir Bölgesi: Speyer’den Hollanda’ya kadar Ren Nehri (kanal ağı, IJsselmeer)
  • Mürettebat: 2 oğlu olan baba
  • Tecrübe: Deneyimli
Image

Ren Nehri’nin uzun ve önemli bir geleneği vardır. Bugün dünyanın en işlek su yollarından biridir. Ren nehrindeki iskele seçimimiz sadece ikamet yerimize yakınlığı ile alakalı değildi. Aksine, eşsiz nehir manzaraları ve su kayağı ve burada uygulanabilecek çeşitli su sporları olanakları, ailedeki herkes için harika tecrübelerdi. Ancak İtalya ve Yunanistan’daki çeşitli tekne tatillerinden sonra, iç sularda ve özellikle de Ren Nehri’ni Eski Ren’in kolları ile gezmenin benim için tamamen yeni bir deneyim olduğunu da itiraf etmeliyim.

Elbette, bir zamanlar Venedik kanallarından geçerek başka nehirlerde tekneyle seyahat ettim. Büyük Kanal’da ve Rialto Köprüsü’nün altında. Ancak kendi yatınızla Ren Nehri üzerinde olmak tamamen farklı bir duygu. Tabii ki, ama sadece burada çok daha hızlı seyahat edebildiğiniz için değil. Suyun üzerinde 30 deniz mili hızda.

Koblenz’den Hollanda’ya

Koblenz’e oğlumla başladım. Ve güvenlik bölgesinden çıkar çıkmaz hemen gaza bastık. Rüzgar gerçekten iyi esiyor, dalgalar ince damlacıklar halinde çiseliyor ve bu his ile yeni SRX30’un tadını çıkardık. Bu bir özgürlük duygusuydu. Adrenalin damarlarımızdan fırladı. Tek kelimeyle harika bir deneyim.

Bir süre sonra biraz yavaşladık,  Hollanda’daki geniş kanal ağına girdik. İlk başta her şey çok kolaydı, ama sonra hızla daraldı ve itiraf ediyorum bundan biraz bunaldık.

Image

Kanal bir süre sonra SRX30’dan daha geniş olmadığında ve sonra bir köprü göründüğünde, doğaçlama ve organizasyon gerekiyordu.  Önümüzde çok alçak olan, imkansızlaşan ve geri adım atması imkansız olan bir köprü vardı. Bu yüzden köprünün altından balastla geçebilmemiz için teknenin önüne binmek zorunda kalan insanları organize etmemiz gerekiyordu. Aslında o kadar zor olmadı. Bu engeli aştıktan ve Ren Nehri’ne geri döndükten sonra, neşe dolu kıvrımlar ve döngüler sürdük ve midemizdeki gıdıklamanın tadını çıkardık.

Image

Image

Image

SRX30 YACHTLINE ile Dünyayı Keşfedin

Teknemizi limana geri getirip birkaç gün sonra bağladığımızda emindik, bunu tekrar tekrar yapmak istiyoruz! O yüzden gün batımında romantik bir gezi olmalı kararına vardık. Ve küçük limanlardan birinde mola vererek Strasbourg’a bir tur attık.

Dünyayı keşfedin ve geceyi en güzel yerlerde geçirin, SRX30 YACHTLINE’da dışarıda olmak özel deneyimler sağlar. Bir zamanlar kendi teknesinde özgürlüğü tatmış olan herkes her zaman daha fazlasını ister.

Ve böylece önümüzdeki sezon bizim için iç suların yanı sıra Akdeniz’de de bir veya iki hafta olacak. Sonuçta, hareket halindeyken olmanın bu özel yolu, SRX30’un amaçlandığı ve mükemmel bir şekilde uygun olduğu şeydi. Sadece römorka yükleyin ve en güzel olduğu yere yanınızda götürün. Ve yine de yatta herhangi bir sorun yaşamadan birkaç gün geçirmek için yeterli alana sahip olun. Vardığımız sonuç: Önümüzdeki sezonu şimdiden dört gözle bekliyoruz – SRX30’umuzun zamanı.