Deneyim raporu: 29 YACHTLINE – Hırvatistan Gezisi

Hırvatistan’a eşlik ettim ve çok eğlenceliydi.

Ağustos 2017’de bir römork ve tekneyle Biograd’a gittik ve Marina Kornati’deki eski teknede olduğu gibi (neredeyse boş bir tankla), vinçle yükledik, sonra yakıt doldurduk ve orada bir gece geçirdik. Buradan Dubrovnik’e gittik, yaklaşık 420 km. 3 gün ACI marinasında, burası Dubrovnik’in biraz dışında, çok iyi bir konumda, yoldan biraz uzak ama otobüsle ilgili bir sorun olmadığı için problem yaşamadık.

Daha sonra dağ trenini, Dubrovnik’in yerel dağı olan Brdo Srd’ye götürdük, muhteşem bir panoramik manzara ve hiç tarif edilemeyecek şekilde gün batımına hayran kaldık! Görülmeye değer, tek kelimeyle harika!

3 haftalık tatilin geri kalanında, daha sonra 2 gün daha Pasman adasındaki Kordula, Lumbada, Hvar, Vodice, Split, Trogir ve Solina koyunda olduğumuz Biograd’a yavaşça geri döndük. Biograd’daki başlangıç ​​noktamıza dönene kadar başka küçük koylarda da kaldık. Oradan maalesef eve geri döndük.

Sondan bir önceki gün dizeli neredeyse bitmek üzereyken yinede yaklaşık 5 saat sürmek zorunda kaldık, plotter’a göre 1204 kilometre yol yaptık ve sadece 625 litre dizel kullandık, hiç 29 YACHTLINE kadar ekonomik ve eğlenceli bir teknemiz olmamıştı.

 Glg Hubert ve Gudrun