Deneyim Raporu 23 YACHTLINE – Hırvatistan

Seyahat Bilgileri

  • Tekne Modeli: 23 YACHTLINE
  • Motor: VOLVO Penta benzinli V6 240
  • Seyir Bölgesi: Hırvatistan
  • Tecrübe: ileri düzey

Hiçbir tatil bir öncekinden daha güzel olmamıştı

Ailem ve ben her yıl tatile gideriz. Pentekost’tan bir kez ve Ağustos’ta bir kez. Yine de hiçbir tatilin öncekinden daha iyi olmadığına inanıyorum.

Her şey, Constance Gölü’ndeki “Interboot” ticaret fuarına gittiğimizde başladı – tabii ki sadece “bakmak” için. O zamanlar daha küçük bir teknemiz vardı, ancak daha sonra Interboot fuarında “Öchsner” şirketini keşfettik ve hemen “Volvo Penta V6 240 DP’li Yachtline 23” modeline aşık olduk. Ve sadece “bakmak” için bir yere gittiğinizde olduğu gibi, biz de satın aldık.

Devir çok sorunsuz geçti. Sayın Öchsner, bize her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatmak için bütün gününü aldı.

Hırvatistan’da büyülü bir yere dönüş

Ana Tuna Kanalı üzerinde kısa bir ek test sürüşünden sonra, yedekte yepyeni bir tekne ile Hırvatistan’a gittik. Daha kesin olmak gerekirse, inanılmaz binalara sahip gerçekten pitoresk bir şehir olan Sibenik’e bir tekneyle ‘yalnız’ bir adaya gittik.

Bu büyülü küçük noktayı geçen yıl keşfetmiştik. O sırada diğer teknemizle manzarayı ve adaları keşfetmek için biraz dolaştık ve sonra – okyanusun ortasında gizlenmiş – küçük bir liman bulduk. Biraz sorduk ve sonra göl manzaralı bir daire kiraladık.

Bu yüzden bu tatili gerçekten dört gözle bekliyorduk. Ama her şeyden önce elbette yeni tekne nedeniyle.

Suda macera

Su kristal berraklığındaydı – her bir balığın yüzdüğünü görebiliyordunuz! Kıyıda çok sık şnorkelle yüzmeye gittik ve balık tutmaya çalıştık – çoğu zaman elbette başarısızlıkla sonuçlandı 

Bu küçük ada hakkında iyi olan şey, diğer birçok küçük ve orta büyüklükteki adalarla çevrili olmasıdır, bu yüzden keşfedilecek çok şey vardı. Manzaraları keşfetmek ve ayrıca karadan geçmek çok eğlenceliydi. Bir keresinde teknedeydik ve küçük kız kardeşim uzaktan bir adada bir mağara gördü. Tabii ki hemen oraya gittik ve mağaranın gerçek bir mağara olmadığı, savaş zamanı denizaltıları için harika bir sığınak olduğu ortaya çıktı! Belki bu heyecan vericiydi! Maalesef çok karanlık olduğu için fotoğrafını çekemedik.

Hırvatistan’ın birçok farklı köşesine geldik, güzel koylar, kristal berraklığında su ve ayrıca gerçek batıklar gördük! Teknemizi bir şamandıraya bağladık ve enkazın hemen üzerine dalmaya başladık!

Şahsen ben o kadar rahat değildim ve her zaman teknemize yakın durdum ama ailem enkazda neredeyse tamamen kaybolmuştu. Gerçekten maceralıydı!

Tekne gerçekten güce sahip olduğundan ve düzgün bir şekilde hızlanabildiğinden, sürüşün kendisi de çok eğlenceliydi. Aynı zamanda, annem babamın bazen cüretkar manevraları nedeniyle tekneden düşebileceğimizden hala korkmasına rağmen, suda çok kararlı.

Tüm tatilin en iyi deneyimi yunusları gördüğümüz zamandı! Bir değil iki değil, yanımızdaki suda dolanan ve kayığın sert dalgalarında oynayan koca bir yunus sürüsü. Vahşi doğada hiç yunus görmedik, bu yüzden onları yakından görmek harika bir deneyimdi! Bizi de bir süre takip ettiler ve bu güzel hayvanların yanımızda oynadığını görmek gerçekten güzeldi.

23 YACHTLINE ile ilgili sonuç

Özetle uzun zamandır çıktığımız en güzel tatillerden biri olduğunu söylenebilirim. Yachtline 23’ü Öchsner-Boote’tan satın alma kararımız yerinde oldu. Tüm ekibin hizmeti satın alma işleminden sonra bile devam ediyor, bu harika! Çalışanlar, ortaya çıkabilecek her türlü soruyu her zaman açık bir şekilde dinliyorlar.