Deneyim raporu SRX30 YACHTLINE: Hollanda / Hırvatistan

Seyahat Bilgileri

  • Tekne Modeli: SRX30 YACHTLINE
  • Motor: Volvo Penta V6 280 HP benzinli motor
  • Seyir Bölgesi: Hollanda ve Hırvatistan
  • Mürettebat: 2-6 kişi
  • Tekne Deneyimi: Tecrübeli
görüntü

13 Mayıs 2020’de, zorlu korona şartlarına rağmen Kürnach’ta yeni teknemiz Öchsner SRX30 YACHTLINE’ı devraldık. Yeni teknenin eğitimi mükemmeldi ve su sporları ile ilgili uzun yıllara dayanan deneyime rağmen, hala öğrenecek şeylerimiz vardı.

Plüton’umuzu anavatanımıza transfer ettikten sonra, bir hafta sonra Emmerich’te denize indirdik ve oradan Ren, Maas-Waal Kanalı ve Maas üzerinden yeni ana limanımız olan “Plasmolen”e transfer ettik. Kayma, romorkla mükemmel çalıştı. Tüm yapı çok iyi düşünülmüş ve romork tekneye mükemmel bir şekilde uyuyordu.

görüntü

görüntü

görüntü

Önümüzdeki birkaç hafta Plüton’umuzu demirledik. Teknenin boşluğuna ve manevra kabiliyetine çok şaşırdık ve çok çabuk buna alıştık.

Hırvatistan’a kilitlenmeden sonra

Haziran ortasında Hırvatistan’dan Porec’e gittik. 3.5 t romorklu geçiş mükemmel çalıştı. Araç çok iyi ve yolda size güvenli bir deneyim sunuyor.

Porec tatildeki evimize taşındık ve önümüzdeki 14 gün içinde Porec, Vrsar ve Limski Kanalı tüm bölgeyi yıldız şeklinde keşfettik. 4 HP dıştan takma motora sahip şişme bot, Yeni özellik olarak ortaya çıktı. Koylarda demirleyip şişme botla karaya çıkabilir veya bölgeyi keşfedebiliriz. 14 günde hava çok güzeldi ve iki gün dümdüz bir denizimiz vardı.

görüntü

Arada su kayağına gittik ya da teknenin arkasındaki lastikleri kullandık. Su kayağı asistanı çok yardımcı oldu. Bir hız sabitleyicide olduğu gibi hızı önceden kullanmak için kullanılabilir ve gerisi kendi kendine yapılır.

Akşam birkaç kez yunusları izlemek için denize çıktık. Bu deniz memelilerini vahşi doğada bu kadar yakın görmek heyecan verici bir duygu. Bazen aynı anda birkaç yunus gördük ve tekrar tekneye yaklaştılar.

görüntü

görüntü

görüntü

Limski Kanalı zorunlu bir duraktı. Vrsar değişim, karadan yaklaşık 12 km içeriye giden dar bir koydur. Kanalın onun iki yanında dikilitaş yükselir ve İskandinavya’daymış gibi hissettirir. Bu “fiyort” sonunda bir iskeleye veya şamandıralara demirleyebilir ve güzel yemek yemeye gidebilirsiniz. Ayrıca burada da yunuslar gördük.


görüntü


görüntü

İki hafta çok çabuk geçti

Eğlence dönüşü şiddetli yağmur bizi şaşırttı. Otoyol 10 cm’ye kadar su altındaydı. Teknenin içeriden tamamen kuru kalmasıyla bu muson yağmurunu uygun bir hızda geçtik. Bimini tam oturacak şekilde yapılmış ve% 100 koruyuculuğa sahip.

Tatilimizden bir hafta sonra SRX30 YACHTLINE’ımızı Hollanda’ya, ana limanımız olan “Plasmolen” e getirdik. Burada yaz boyunca Meuse, Ren nehri ve IJssel boyunca birçok gezi yaptık. Çeşitli marinalarda demirledik. Ancak ana limanımıza vardığımızda her zaman mutlu oluruz. Burada kendimizi rahat hissediyoruz ve birçok liman restoranıyla harika bir atmosfer sunuyor. Akşamları her zaman bir kadeh şarap eşliğindeki liman sinemasının tadını çıkarıyoruz.

görüntü

Sonuç

BGS Marin SRX30 YACHTLINE ile doğru kararı verdik. Muazzam görüntüleme alan ve iyi düşünülmüş teknoloji mükemmel. Açık denizde seyir özellikleri çok iyi ve sert su tekne için asla sorun teşkil etmiyor.

Motoru ve tüketimi kesinlikle belirtmeliyiz! 280 hp gücündeki Volvo Penta, tekneyi çok kısa sürede trime çıkıyor ve çok ekonomik. Hiç bu kadar düşük tüketimine sahip bir teknemiz olmadı ve bu motoru şiddetle tavsiye edebiliriz.

Sonuç olarak, SRX30’umuzdan çok memnunuz ve onu tekrar tekrar seçebiliriz. Tüm BGS Marin ekibinin başarılarının devamı dileriz.

Pluto