Deneyim Raporu: 23 YACHTLINE – Stettiner Haff / Baltık Denizi

Seyahat Bilgileri

  • Tekne Modeli: 23 YACHTLINE
  • Motor: Volvo Penta V6 240 DPS
  • Seyir Alanı: Szczecin Lagünü
  • Mürettebat: 2-6 kişi
  • Tecrübe: Yeni Başlayanlar
Image
Image
Image

Mart ayında Kürnach’taki 23 YACHTLINE’ımızı Öchsner’s’ten aldık. Tekneyi bir yıl önce Berlin’deki fuarda görmüştük. Stanttaki görevlinin destek ve tavsiyeleri de çok etkili oldu ancak biz zaten 23 YACHTLINE’ına görür görmez aşık olmuştuk.

Main’de bir test sürüşünden sonra, kendimizi ilk kez uygulamada bu harika tekneye ikna edebildik. Çok iyi bir işçilik, en uygun gövde planı ve bizim gibi yeni başlayanlar için işi çok kolaylaştıran yerleşik teknoloji, sonunda bizi doğru tekneyi aldığımıza ikna etti. Brifing çok anlaşılır ve samimiydi.

Limanda, değerli tekne sahiplerinin yardımıyla hızlı ve kolay bir şekilde teknemizi ilk defa suya indirdik. İskeleye tam olarak oturmadan önce sadece rıhtıma ilk yolculuğum biraz daha uzun sürdü. Ancak kısa bir alıştırma ve pruva pervanesinin doğru kullanımından sonra, bugün artık sorun olmaktan çıkmıştır.

Image

Şimdi Szczecin Lagünü keşfimiz başlayabilir. Randow üzerinden Ückermünde’ye kadar harika bir doğa deneyimi yaşandı ve Ückermünde’de açılan asma köprü açıldıktan sonra Stettiner Haff’ın 23 Yachtline ile keşfine başlandı. Yanaştığımız veya diğer tekne arkadaşlarımızla konuştuğumuz her yerde, sık sık teknemiz hakkında sorular soruldu ve bazı geziler yapıldı.

Image

Şekil ve genel görünüm gerçekten bir “dikkat çekici”, ancak ekipman da istenen her şey mevcut. Geçen sene 23 YACHTLINE’ımız ile çok eğlendik.

Image
Image
Image
Image

Doğayı sudan sürmek ve keşfetmek harika bir deneyim. Şimdi önümüzdeki sezonu dört gözle bekliyoruz ve teknemizle deneyim kazandıktan sonra, şimdi daha uzun günlük gezilere çıkmak istiyoruz. Yeni başlayanlar olarak bile çok kısa sürede tekneyi çok iyi idare edebildik. WIDE-BEAM gövdeli teknenin ne kadar hızlı süzülmeye başlaması ve deniz pürüzsüzken (70 km / s) inanılmaz süratlere çıkabilmesi heyecan verici bir deneyim oldu.

Image

Öchsner şirketine tebrikler, harika bir tekne üretmişsiniz!

Saygılarımla 

J. Obiegli ailesi